Moje książki

„Klucz do nieba”
„Klucz do nieba”

Julia postanawia całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie. Stawia wszystko na jedna kartę. Porzuca rodzinę, dom, by wyjechać do ukochanego Dirka. Początkowo wszystko układa się wspaniale, jednak z każdym dniem na jej niebie pojawiają się ciemne chmury. Rodzina męża nie akceptuje Juli i robi wszystko, by utrudnić jej życie.
Na domiar złego traci oczekiwana ciąże, a na jej drodze pojawia się były esesman, oprawca z czasów Powstania Warszawskiego, o którym tyle opowiadał jej przyjaciel Samuel. Kobieta postanawia rozliczyć przeszłość. Czy uda się jej spełnić zamierzenia? Czy tak bardzo pragnąc pomagać innym, nie zagubi własnego szczęścia?


„Tajemnica medalionu”
„Tajemnica medalionu”

Odziedziczony przez Julię medalion okaże się kluczem do wyjaśnienia wielu losów ludzkich, a jednocześnie otworzy drzwi do jej nowego życia.

Czterdzieści lat to dla kobiety magiczna liczba. Kobiety w tym wieku chcą być pożądane i atrakcyjne. Niemniej jednak zdają sobie sprawę z tego, że to półmetek ich życia.
Niektóre godzą się ze stagnacją i monotonią życia rodzinnego, ale w marzeniach chciałyby, aby coś się zmieniło. Są też i takie, jak Julia, która mimo że niczego nie planuje, przeżyje raz jeszcze wielką miłość. Będzie uwielbiana, kochana i wynoszona ponad wszystko.
W tej książce historia łączy się z teraźniejszością, a perypetie bohaterki przeplatane są z wątkami kulturowymi i obyczajowymi Polski, Szwecji, Niemiec i Izraela.


Sehnsucht (Tęsknota)
Sehnsucht - ein Gedichtband (Tęsknota - tomik wierszy)

Tomik moich wierszy